این نمایش، خردادماه امسال در جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ ساری شرکت کرد و رتبه اول اجرا را بدست آورد و در شهریور ماه نیز در جشنواره بین المللی نمایش عروسکی مبارک تهران شرکت داشت.

 

رضا فقیهی در گفت وگو با  منطقه همدان، در این رابطه افزود:  این نمایش عروسکی از آئین های کهن شهرستان ملایر است که به شکل موزیکال و طنز به برخی از آداب و رسوم قدیمی شهرستان از جمله آئین مژده دادن فصل بهار و رسیدن عید نوروز و بازی های محلی می پردازد.

فقیهی افزود: در این نمایش، حامد آقانوری به عنوان بازیگر، عروس گردانی برعهده مرجان خرسند و عارفه فرهادی، صدا پیشه عروسک ها با بنده و کار اتاق فرمان را نیز محدثه غفاری انجام می دهد.

این هنرمند و کارگردان تئاتر کودک با اشاره به اینکه اجرای این نمایش بیشتر ویژه گروه های سنی کودک و نوجوان است، ادامه داد: با هماهنگی به عمل آمده، سعی کرده ایم کودکان و دانش آموزان مناطق حاشیه شهر و مؤسسات فرهنگی و هنری تحت پوشش این اداره، این نمایش را به صورت رایگان تماشا کنند و در آنها شور و نشاط ایجاد کنیم.

فقیهی گفت: این نمایش تا ٢۵ آذر با ۶ اجرا به ترتیب دوشنبه از ساعت ١۶ تا ١٧، سه شنبه با ٢ سانس در ساعات ١۰ تا ١١ و ١١ تا ١٢، چهارشنبه با دوسانس در ساعات ١۵ تا ١۶ و ١۶ تا ١٧ و پنجشنبه هم از ساعت ١۰ تا ١١ در سالن مرکز آموزش هنر واقع در بلوار ١۵ خرداد به اجرا می رود.

 

منبع: http://khabarfarsi.com