رئیس دانشگاه ملی ملایر گفت: پروژه کتابخانه مرکزی دانشگاه به مساحت 4 هزار مترمربع که عملیات اجرایی آن در 4 طبقه از سال 1389 آغاز شده است، درحال حاضر 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

دکتر بهمن حیاتی در گفت‌وگو با  منطقه همدان، افزود: این پروژه به علت عدم تأمین و تخصیص اعتبارات لازم قبل از سال 93 و حذف ردیف اعتباری در سال 94 پیشرفت فیزیکی آن متوقف شده است.

وی اظهار کرد: در سفر اخیر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور طی بازدیدی که از این مرکز آموزش عالی انجام شد، مسئولان استانی و کشوری در جریان وضعیت پروژه‌های عمرانی دانشگاه از جمله کتابخانه مرکزی و پژوهشکده انگور و کشمش و روند پیشرفت فیزیکی آن قرار گرفتند.

حیاتی گفت: با توجه به شرایط حاکم بر این پروژه و ضرورت بهره‌برداری از کتابخانه مرکزی به عنوان یکی از مقدمات کارهای پژوهشی برای جمعیت افزون بر 5 هزار نفری دانشگاه، دکتر محمدباقر نوبخت، دستور اختصاص 2 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی را صادر کرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین دکتر نوبخت دستور تسریع در پرداخت اعتبار 4 میلیارد تومان ساخت پژوهشکده انگور و کشمش مصوب سفر ریاست جمهوری را صادر کرد.

رئیس دانشگاه ملی ملایر ادامه داد: فاز یک پروژه پژوهشکده انگور و کشمش با مساحت حدود 2500 مترمربع است که عملیات اجرایی آن در 2 طبقه و با اسکلت بتنی از سال 1391 آغاز شده و هم‌اکنون دارای پیشرفت فیزیکی بیش از 70 درصد است.

وی افزود: نظر به آنکه این پژوهشکده تنها پژوهشکده انگور و کشمش کشور است و با توجه به قرارگرفتن آن در قطب کشاورزی کشت انگور در کشور و لزوم بهینه‌سازی مراحل کاشت، داشت و برداشت این محصول ضرورت بهره‌برداری از این پروژه بیش از پیش مورد توجه دانشگاه ملایر قرار دارد.

 

منبع: http://khabarfarsi.com