خرازی شیک

درآمد شغل خرازی در جامعه زیاد به چشم نمی آید اما درآمد مناسبی دارد. شایدم اگر از خیلی ها بپرسین که چکاری را انجام بدم که درآمدش خوب باشد اصلا نامی از شغل خرازی را به زبان نیاورند. شغل خرازی، شغلی مناسب ولی نیاز به حوصله نیز دارد. با ملایرگشت همراه باشید تا شغل خرازی را بررسی نماییم.

 

چگونه یک مغازه خرازی شیک بزنیم؟

برای اینکه خرازی شما متمایز از دیگر خرازی ها باشد و نیز کارتان بیشتر رونق پیدا نماید، پس به نکات زیر حتما توجه نمایید

1- فکر کنید خرازی شما یک طلافروشی است:

کار شما با مشتریانی بیشتر روبرو است که کار خیاطی انجام می دهند اما باید به ویترینتان همانند یک طلافروشی نگاه کنید. چگونه یک طلافروشی در ویترین، بهترین و زیباترین طلاهای خود را به معرض نمایش می گذارد، شما نیز ویترین خود را اینگونه فرض نمایید. یک خرازی شیک باید در ویترین خود با چیدمانی مناسب انواع دکمه های رنگی زیبا و خوش نقش و نگار و انواع روبان ها و برخی لوازم های جانبی مورد نیاز خیاط ها، آزین بندی نماید. چنان ویترین را با انواع قرقره ها و دکمه ها چیدمان نمایید که هر رهگذر برای لحظاتی میخکوب آن شود.

2- نظم و چیدمان:

یک خرازی مناسب، خرازی است که داخل مغازه دارای چیدمان مناسبی باشد تا تمامی تجهیزات در دیدگان مشتری باشد و مشتری بتواند خوب برانداز کند. نظم و ترتیب مناسب می تواند هر روز مشتریان شما را زیادتر نماید چون شما در حقیقت به مشتری اهمیت داده اید و قدرت انتخاب او را با نظم و ترتیبتان، بیشتر کرده اید.

3- از وسایل پر زرق و برق و تزئینی غافل نشوید:

وسایل تزئینی یک رنگ و لعاب خاصی به مغازه می دهد و نیز مشتری نیز از اینگونه وسایل به خاطر تنوع خوشش می آید. انواع گل سر، برچسب ها، گل روی لباس، انواع تل سر، لوازم های گل آرایی، لوازم های خیاطی و انواع لوازم تزئینی در لیست اینگونه وسایل است. اینگونه وسایل و ابزارها و دیگر کالاهای شما به خاطر کوچک بودن همیشه از قلم می افتند و شما ممکن است یادتان برود چه چیزهایی در مغازه دارید. پس بهتر است از لوازم هایتان یک صورت برداری نمایید و با چینش مناسب آنها در مغازه، همیشه در دسترس شما و مشتری هستند.

مغازه خرازی

4- صبر داشته باشید:

برای مشتریان وقت بیشتری بگذارید و مشتریان خاص را خدمات ویژه ارائه دهید. مثلا برخی خیاط های پرکار را بصورت حضوری، تلفنی و غیره در ارتباط باشید و سفارش های آنها را آماده نمایید. به آنها خدمات خاص دهید و کالاهایی که امکان تعویض دارند را اجازه تعویض دهید. برای مشتریان فضایی آرام و منظم را ترتیب دهید تا مشتری با خیالی آسوده و از روی حوصله و صبر بتواند به انتخاب های مناسبی دست پیدا نماید.

رعایت نکات ذکر شده در بالا می تواند ضامن فروش بیشتر و مطمئن تر خرازی شما شود.