این ایستگاه جدید که به عنوان ایستگاه شماره دو مطرح است، در یک قطعه زمین در نزدیکی شهر احداث خواهد شد.

 

به گزارش منطقه همدان، محمدناصر نیک‌بخت پنج‌شنبه 18 آذرماه در بازدید از پروژه راه‌آهن همدان به همراه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، با بیان اینکه ایستگاه مسافربری راه‌آهن همدان در خارج از شهر قرار داشت، اظهار کرد: با موافقت از سوی دولت قرار شد یک ایستگاه دیگر در داخل شهر ایجاد شود.

نیک‌بخت با اشاره به اینکه یک گزینه نیز برای احداث راه‌آهن داخل شهر مطرح بود، بیان کرد: در گزینه اول قرار بود ایستگاه راه‌آهن در سه کیلومتری شهر و در زیر زمین احداث شود که به 1000 میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت که به علت عدم توجیه اقتصادی این طرح منتفی شد.

وی ادامه داد: احداث ایستگاه در نزدیکی شهر همدان در باغ میوه با عنوان طرح اصلی مورد موافقت قرار گرفت که امیدواریم با همت نوبخت، معاون رئیس جمهور به‌زودی عملیاتی اجرایی آن آغاز شود.

استاندار همدان در ادامه با بیان اینکه معاون رئیس جمهور 200 میلیارد تومان اعتبار برای راه‌آهن همدان تخصیص داده است، گفت: برای ایجاد ایستگاه داخل شهر نمایندگان همدان در مجلس همکاری خوبی داشته‌اند تا با ایجاد این ایستگاه رضایتمندی شهروندان تأمین شود.

وی اضافه کرد: برای ایستگاه اول به 20 میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا پایان سال آماده بهره‌برداری شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این بازدید بر تکمیل راه‌آهن مسیر همدان به ملایر تأکید کرد و گفت: ادامه مسیر راه‌آهن همدان- ملایر به نهاوند متصل خواهد شد.

حمیدرضا حاجی‌بابابی افزود: در مسیر سفر از تهران به همدان در رابطه با تکمیل مسیر همدان به ملایر با دکتر نوبخت، معاون رئیس جمهور مفصل صحبت کرده‌ام.

به گزارش  در این بازدیدها استاندار همدان، نمایندگان همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان استان معاون رئیس جمهور را همراهی می‌کنند.

 

منبع: http://khabarfarsi.com