مشاور استاندار  و مسئول پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان همدان گفت: امروز همزمان با سفر معاون رئیس جمهور به استان، 200 میلیارد تومان اعتبار به راه‌آهن همدان تخصیص می‌یابد.

 

خسرو سامری در گفت‌وگو با، منطقه همدان، اظهار کرد: امروز معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در سفر یک‌روزه خود به استان همدان از روند احداث راه‌آهن تهران- همدان بازدید می‌کند.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌های پیش‌بینی شده محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور قرار است از ایستگاه‌های راه‌آهن در همدان، ملایر و فیروزان بازدید کند.

سامری با بیان اینکه طول راه‌آهن تهران- همدان- سنندج 500 کیلومتر بوده که 268 کیلومتر از این مسیر مربوط به راه‌آهن تهران- همدان است، خاطرنشان کرد: تا کنون 163 کیلومتر از مسیر راه‌آهن تهران- همدان ریل‌گذاری شده و زیرسازی مابقی مسیر هم انجام گرفته است.

وی عنوان کرد: تا کنون برای احداث راه‌آهن تهران- همدان 450 میلیارد تومان منهای ریل هزینه شده که در دیدار استاندار همدان با ریاست جمهوری نیز 200 میلیارد تومان ابلاع شده و قرار است امروز توسط نوبخت این پول به استان تخصیص یابد.

مشاور استاندار  و مسئول پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان همدان یادآور شد: برای تکمیل پروژه راه‌آهن تهران- همدان- سنندج به 850 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است.

 

منبع: http://khabarfarsi.com