بوتیک زیبا

مدیریت یک بوتیک شیک و حرفه ای یکی از کسب و کارهای مورد علاقه امروزی است. داشتن چنین بوتیک حرفه ای نیاز مند رعایت یکسری اصول حرفه ای نیز است. یکی از نکات مهم بوتیک های امروزی، داشتن دکور شیک و متناسب با مغازه می باشد. داشتن دکور زیبا و چشم نواز حتی از داشتن اجناس لوکس و منحصر به فرد مهم تر است و باید روی این گزینه حتما حساب شده عمل کرد. برای خواندن این مطلب تا انتها، با ملایرگشت همراه باشید.

 

ویژگیهای یک بوتیک حرفه ای

1- برای اولین گام بهتر است بدانید برای چه سنی، چه قشری و حتی چه جنسیتی، می خواهید بوتیک را راه اندازی نمایید. چه پوشاکی می خواهید ارائه دهید و یا لباس، مردانه باشد یا زنانه، تصمیم باشماست. مارک های مختلف لباس باید دارای دکور درخور باشند.

2- دکور را بر اساس مارک لباس ها از همان منطقه انتخاب نمایید. مثلا برای مارک های اروپایی، دکوری از حال و هوای آسیای را انتخاب نکنید. دکور را شلوغ و غیر مرتیط نچینید. دکور لباس های اسپرت از لباس هایی مانند کت و شلوار جدا و مشخص باشد.

3- تقسیم بندی صحیح بوتیک و مدیریت فضا یک اصل مهم است. قسمت پرو و قسمت فروش را از هم جدا نمایید. می توانید برخی قسمت ها را با پارچه های ضخیم و زیبا از هم جدا نمایید. منطقه پرو باید مکانی خوشایند برای مشتری باشد و احساس امنیت داشته باشد. در این مکان است که مشتری برای خرید به نتیجه می رسد، پس حتما به جزئیات نیز دقت نمایید مثلا برای فصول گرم، این قسمت باید خنک باشد. داشتن چند آینه قدی و نور کافی از الزامات اتاق پرو است.

4- به مهمترین قسمت بوتیک خوب برسید. ویترین جزو مهمترین و با ارزش ترین قسمت های یک بوتیک است. ویترین یک بوتیک باید با خلاقیت خاصی تزئین و چینش شود. مشتری ممکن است فقط برای چند لحظه، ویترین شما را مشاهده و مشتاق خرید شود. استفاده از لوازم تزئینی، لامپ های رنگی، گل های معطر خشک و مجسمه ها می تواند جلای خاصی به ویترین دهد.

بوتیک حرفه ای

5- به مبلمان بوتیک خود برسید. گاهی اوقات همراه خریدار افراد دیگری نیز هستند. اگر خریداران مکانی برای نشستن و استراحت داشته باشند با آرامش بهتری می توانند اقدام به خرید نمایند. برای فروش خوب باید هم خریدار و هم فروشنده دارای حوصله و صبر لازم باشند. اکثر مردم هنگامی که در یک حس و حال خوب و رمانتیک هستند، اقدام به خرید می کنند پس باید چنین فضایی در بوتیک خود فراهم نمایید.

6- نورپردازی بوتیک را فراموش نکنید. برای تزئین بهتر بوتیک مناسب است از نورپردازی لازم بهره ببرید. بوتیکی که مخصوص جوانان است بیشتر از نورهای پر زرق و برق باید استفاده نماید و بوتیک های کلاسیک بهتر است از نورهای ملایم استفاده نمایند.