فرماندار ویژه ملایر گفت: هدف اصلی در بحث مدیریت شهرستان، تحقق توسعه در معنای دقیق و همه‌جانبه آن است که شامل توسعه اقتصادی و دربرگیرنده توسعه سیاسی و اجتماعی می‌شود.

 

عبدالعظیم رضایی در گفت‌وگو با منطقه همدان، افزود: با تیم مدیریتی شهرستان و دستگاه‌های ذیربط، یک‌شنبه‌های خود را به بازدید از بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی اختصاص دادیم، بازدیدهایی که از صبح‌های بسیار زود آغاز شده و تا غروب هم ادامه می‌یابد.

وی اظهار کرد: از تمامی بنگاه‌ها و واحدهای صنعتی شهرستان به ویژه آنهایی که مشکلاتی داشتند، بازدید و با مدیرانشان گفت‌وگو کردم همچنین طرح مسائل و مشکلات واحدها در ستاد تسهیل و مراجع استانی انجام شد و البته مواردی نیز وجود داشت که در سطوح کشوری مورد پیگیری قرار گرفت.

رضایی ادامه داد: تقریبا تمامی بنگاه‌هایی که به علت شرایط رکود تورمی و زیان انباشته با مشکل مواجه بودند به ستاد تسهیل معرفی شدند و در جلسات برگزار شده ستاد تا پایان شهریورماه مجموع 124 مصوبه درباره بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی ملایر مصوب شد.

وی گفت: 113 میلیارد و 825 میلیون تومان در این مصوبات پیش‌بینی شد که 58 مورد آن با اعتبار 72 میلیارد و 325 میلیون تومان به بانک‌ها معرفی شده و 21 مورد از بنگاه‌هایی که یا تعطیل بودند یا در شرایط نیمه‌تعطیل به سرمی‌بردند، موفق به عقد قرارداد و دریافت تسهیلات خود به مبلغ 16 میلیارد و 525 میلون تومان شده‌اند.

رضایی عنوان کرد: از مجموع این بنگاه‌ها نخستین کارخانه‌ای که هم به لحاظ اقتصادی و هم ارزش نمادین، اهمیت فوق‌العاده‌ای برای ما داشت، کیان‌کرد بود که پس از ماه‌ها وقفه به تولید برگشت.

فرماندار ملایر خاطرنشان کرد: کارخانه آرد و کشتارگاه ملایر هم که برای ما بسیار اهمیت داشت تا مایحتاج مردم ملایر در خود شهرستان تأمین شود همچنین واحدهای بزرگ تولیدی کیان وینسا، کارخانجات صنعتی و تولید کاغذ گرافت که ادامه فعالیتشان نیازمند حمایت‌هایی بود که انجام گرفت.

برنامه‌ریزی ملایر برای برگزاری هفته فرهنگی

رضایی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه برنامه‌ریزی لازم برای هفته فرهنگی ملایر انجام شده است، افزود: به دنبال این هستیم تا در آینده‌ای نزدیک با برگزاری هفته فرهنگی ملایر و بهره‌گیری از امکانات رسانه‌ای و سرمایه‌های اجتماعی و معنوی خود در کشور، ملایر را به نحو شایسته‌تری معرفی و از تمامی مفاخر و نام‌آوران شهرستان در حوزه‌های مختلف تجلیل کنیم.

وی گفت: درباره تهیه پکیج جاذبه‌های گردشگری نیز اکتشاف و مرمت شهر زیرزمینی سامن در کنار احیا و مرمت آثار تاریخی همچون بازار و سایر ابنیه تاریخی شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

رضایی یادآور شد: امسال موفق شدیم اعتبارات بسیار خوبی به بحث میراث فرهنگی و گردشگری اختصاص دهیم و امیدواریم شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم البته لازم است اضافه کنم یکی از کاستی‌ها در این حوزه مسأله کمبود فضاهای اقامتی برای گردشگران است که تأمین آن در دستور کار قرار گرفته است.

 

منبع: http://khabarfarsi.com