راه اندازی کسب و کار

خستگی از کارهای روزمره و اداری یک عامل اساسی در ایجاد کسب و کار کوچک است. اینکه از کارهای تکراری و کسل کننده خسته شده اید درست اما این خستگی از کارهای تکراری کافی نیست تا شما یک کسب و کار کوچک موفقیت آمیز را بوجود بیاورید. با ملایرگشت همراه باشید تا بیشتر با گام های ایجاد کسب و کار کوچک آشنا شوید.

 

8 گام تا راه اندازی و ایجاد کسب و کار کوچک:

1- در  خودتان نگرش کارآفرینانه ایجاد نمایید و ذهنتان را آماده نمایید:

  • در گام اول بهتر است همانند بیل گیتس ذهنتان را مثبت پرورش دهید و ذهنیتی کارآفرینانه داشته باشید. شما باید خودتان را برای روزی آماده نمایید که حتی کار کنونی را ترک و روی کسب و کارتان متمرکز شوید. در این مدت مهارتهایی مانند گفتگو و مذاکره، رهبری یک تیم، ایجاد رابطه و غیره را کسب نمایید و خود را آماده انواع چالش ها نمایید.

 

2- طرح های کسب و کارتان را روی کاغذ پیاده نمایید:

  • داشتن یک طرح کسب و کار فکر شده و قوی، می تواند ضامنی خوب برای به نتیجه رسیدن آن باشد. این طرح شامل هزینه ها، چشم اندازها و اهداف و... می شود.

3- داشتن یک تیم و شریک های مطمئن:

  • در شرکت های بزرگی مانند گوگل، مایکروسافت، دل، اپل و غیره تشکیل یک تیم همفکر همیشه باعث موفقیت این شرکت ها شده است. پس باید بعد از مدتی به فکر تشکیل یک تیم قابل اعتماد باشید.

4- کسب و کار جدید را بصورت نیمه وقت شروع نمایید:

  • بعد از طی مراحل بالا باید کسب و کارتان را بصورت نیمه وقت شروع نمایید. خیلی از افراد طرح ریزی کسب و کار را انجام می دهند اما هنگامی که به مرحله اجرا می خواهد برسد، دیگر کار را کنار می گذارند. پس باید بتوانید به موقع و در ابتدا بصورت نیمه وقت شروع نمایید.

5- زودتر شروع نمایید و منتظر این نباشید که همه چیز تیره و یا امیدوارکننده بشود:

  • شروع کردن مرحله بسیار مهمی است. حتی اگر طرحتان نیاز به سرمایه اولیه دارد خود را درگیر کسب سرمایه  نکنید و با شرایط فعلی کار را شروع نمایید. بسیاری از افراد کارآفرین در ابتدای شروع به کار، سرمایه ای یا نداشتن و یا بسیار اندک بوده است. بسیاری از شرکت ها و سایت های بزرگ اینترنتی کار خودشان را از خوابگاه های دانشجویی و حتی پارکینگ شروع کرده اند.

 

کارآفرینی

 

6- زمان بگذارید و کارها را تقسیم نمایید:

  • برخی بزرگان کارآفرینی حتی شب ها مشغول کسب و کار دلخواهشان بودند و هیچ گاه کسب و کار اولیه آنها مانع طرح خودشان نبوده است. در اینجا هنگامی که کسب و کارتان بیشتر توسعه یافت، زمان را مدیریت و کارها را بین شرکا تقسیم نمایید.

7- به فکر استعفا از کارتان باشید:

  • من به شخصه از این بخش خیلی خوشم میاد! بعد از طی مراحل بالا شما به حدی خواهید رسید که باید تمام تمرکزتان را معطوف کسب و کارتان نمایید. پس هنگامی که احساس کردید می توانید با کسب و کار جدید، هزینه کمی دربیاورید، پس آمادگی جداشدن از کارتان را دارید.

8- محکم و استوار باشید:

  • راه اندازی کسب و کار نوپا ممکن است مشکلات خاص خود را داشته باشد پس هیچگاه افسرده نشوید. اشتباهات را ببینید و عبرت بگیرید و از این تجربیات به نحو احسن استفاده نمایید.