مدیر جهادکشاوزی شهرستان ملایر گفت: در سطح شهرستان ملایر 59 واحد مرغداری صنعتی دارای پروانه موجود است که در طول سال 2 میلیون و 500 هزار قطعه جوجه‌ریزی دارند.

 

غلامحسین تقوی در گفت‌وگو با، منطقه همدان، افزود: تولیدی گوشت سفید شهرستان، 6500 تن است که با تولید واحدهای دارای کارت شناسایی به 800 هزار تن در سال می‌رسد.

وی اظهار کرد: با توجه به سیاست وزارت جهادکشاورزی مبنی بر کاهش سن و وزن کشتار در جهت افزایش بهره‌وری، کاهش ضایعات، توسعه صادرات و افزایش کیفیت گوشت مرغ و به منظور بهبود شرایط بهداشتی فرآیند تولید تا عرضه گوشت مرغ قرار است که واحدهای مرغداری مبادرت به تولید مرغ 42 روز کنند.

مدیر جهادکشاوزی ملایر تصریح کرد: تولید مرغ سایز با هدف حرکت در راستای توسعه صادرات صورت می‌گیرد و در این تولید حداکثر وزن 1800گرم و حداکثر زمان دوره پرورش 42 روز خواهد بود.

تقوی ادامه داد: سالانه افزون بر 86 میلیون تن گوشت در دنیا تولید می‌شود که 95 درصد از این میزان با دوره پرورش کمتر از 42 روز و با وزن 800 تا 1200 گرم وارد بازار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس استاندارد بهداشت جهانی دوره پرورش مرغ گوشتی 40 تا 42 روز در کشور ما دوره پرورش 55 تا 60 روز وزن لاشه 2000 تا 2500 گرم این وزن به علت پرورش بالای 42 روز بوده و به طور عمده حاصل از تجمع چربی به جای گوشت در لاشه است.

مدیر جهادکشاوزی ملایر در رابطه با مزایای اجرای این طرح در بخش تولید، توضیح داد: بهبود ضریب تبدیل غذایی، کاهش هزینه‌های تولید در طول دوره پرورش دان، انرژی، کارگری  آب و دارو درمان، نقدینگی، نگهداری واحد و دیگر خدمات، افزایش تعداد دفعات دوره جوجه‌ریزی در طول سال و تراکم پرورش در سطح رونق واحدهای پرورش مرغ مادر گوشتی از جمله مزایای تولید مرغ سایز است.

تقوی با اشاره به کاهش ریسک ابتلا به بیماری و تلفات آخر دوره و صرفه‌جویی ارزی به علت کاهش مصرف نهاده‌های وارداتی، افزود: برگشت سریع‌تر سرمایه در گردش، از دیگر فواید تولید مرغ سایز است.

مدیر جهادکشاوزی ملایر خاطرنشان کرد: کاهش ضایعات و افزایش کیفیت گوشت مرغ تولیدی، کاهش قیمت تمام شده تولید و کاهش قیمت در بازار، نزدیک شدن صنعت طیور به شاخص‌های اقتصادی جهانی به علت بهبود ضریب تبدیل، کاهش تلفات و کاهش سن کشتار، فراهم شدن زمینه صادرات گوشت مرغ به خارج از کشور و ایجاد زمینه رقابت‌پذیری صنعت مرغ گوشتی در منطقه از جمله مواردی است که اهمیت تولید مرغ سایز را نشان می‌دهد و این امر در دستور جهادکشاورزی ملایر قرار گرفته است.

 

منبع: http://khabarfarsi.com