اینترنت

همین چند دهه ی پیش بود که اینترنت بوجود آمد و به سرعت رشد کرد. درست همین ابتدای این قرن بود که گوگل رشد خودش را شروع کرد و تازه چند سالی است که رشد شبکه های اجتماعی شروع شده است. در همین چند ثانیه مطالعه بیش از 2000 تماس اسکایپی شروع شده است و بیش از 700-800 تصویر روی سایت اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده است. با سایت ملایرگشت همراه باشید تا بیشتر بدانید که در هر ثانیه، چه چیزی در اینترنت می گذرد.

 

هر ثانیه اینترنت چگونه می گذرد؟

بیش از 46.5 درصد از مردمان جهان به اینترنت دسترسی دارند و این 3.5 میلیارد جمعیت آنلاین جهان را پدید آورده اند. حضور دز فضای مجازی برای سنین بزرگسال در طول هفته بالغ بر 27 ساعت می باشد.

 

ثانیه به ثانیه اینترنت پر است از فعالیت ها و تجارت ها و موارد مختلف اینترنتی که در زیر به آن اشاره میکنیم:

با وجود شبکه های اجتماعی و رشد سریع تلفن های هوشمند، روند رشد فضای مجازی سرعت بیشتری به خود گرفته است بگونه ای که در هر ثانیه بیش از 35950 گیگابایت ترافیک در اینترنت جابجا می شود که حجم بسیار بالایی است. جستجوهای اینترنتی در جهان در مدت زمان یک ثانیه بیش از 54907 جستجوی گوگلی و بیش از 7252 توئیت در سایت توئیتر می باشد. تعداد ایمیل های ارسالی به بیش از 2.501.018 عدد و تعداد نمایش فیلم های یوتیوب به بیش از صدوبیست و پنج هزار می رسد.

سایت internet live stats آمارهای دقیقی از فضای اینترنت می دهد این سایت از 250 منبع مختلف آمار خود را بدست می آورد. همانطور که اشاره نموده است تعداد سایت های جهان بیش از یک میلیارد و صد هزار می باشد. تعداد ایمیل هایی که روزانه ارسال می شود معمولا بیش از 215میلیار می رسد. تعداد کاربران فیس بوک به بیش از یک میلیاردوهفتصدهزار نفر رسیده است.

اگر وارد این سایت شوید مشاهده می کنید که ارقام به سرعت در حال تغییر و افزایش می باشد و این دور از واقعیت نیست که هنوز این ارقام بسیار جا برای رشد دارند چون تعداد کاربران اینترنت، هنوز از 50درصد جمعیت جهان فراتر نرفته است و با وجود تازگی فضای اینترنت بزودی این رشد مضاعف تر می شود.

 

در هر ثانیه از اینترنت چه می‌گذرد؟

 

بطور کلی در چند ساله اخیر رشد آپلود و مشاهده تصاویر و کلیپ ها افزایش یافته است و تجارت های آنلاین و کارهای اینترنتی، برای تبلیغات خود به این سمت حرکت کرده اند که این عامل نیز می تواند ترافیک اینترنت و حجم داده های انتقالی را بسیار افزایش دهد.