پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از مربیان برتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان، از 10 مربی و قصه‌گوی برتر کانون پرورش فکری همدان تجلیل شد.

 

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان در حاشیه این مراسم با تأکید بر رشد و توسعه فرهنگ کتابخوانی، اظهار کرد: برنامه‌های زیادی برای هفته کتابخوانی در نظر گرفته شده است.

زهرا رضوی با بیان اینکه 50 عنوان برنامه در هفته کتابخوانی از سوی کانون پرورش فکری طراحی و در حال اجرا است، ادامه داد: این برنامه‌ها با محوریت شعار هفته «بخوانیم و ببخشیم» برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برخی از برنامه‌های این کانون همچون نقد کتاب، گفت: تجلیل از مربیانی که در توسعه شیوه‌های مطالعه و کتابخوانی نقش داشته‌ و کودکان و نوجوانانی که در یک سال اخیر بیشترین میزان مطالعه را داشتند، از برنامه‌های مهم این کانون است.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان تجلیل از قصه‌گویان نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی را یکی از برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در هفته کتاب و کتابخوانی دانست و گفت: 118 نفر قصه‌گو شامل پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، مربیان و نوجوانان در این جشنواره شرکت کردند که از 10 نفر قصه‌گوی برتر تجلیل و قدردانی خواهد شد.

در پایان این مراسم از مربیان قصه‌گوی کانون، بخش آزاد، بخش ویژه با ابزار و بخش پدربزرگ و مادربزرگ تجلیل شد.

همچنین در طرح توسعه کتابخوانی مرکز یک ملایر با طرح «خانه به خانه»، مرکز قهورد با طرح «پله پله تا کتاب»، مرکز کانون پنج همدان با طرح «قد من قد کتاب من»، مرکز اسدآباد با طرح «چند حباب و چند کتاب» و مرکز نهاوند با طرح «آخ‌ جون کتاب» تجلیل و قدردانی شدند.

 

منبع: http://khabarfarsi.com