شغل خانگی

مشاغل خانگی همانطور که از اسم و نشانش پیداست شغل هایی هستند که فرد در خانه و با جمع خانواده و فامیل انجام دهد. این نوع مشاغل معمولا فضای زیادی نمی خواهد و حتی هزینه اولیه کمی لازم دارد. این نوع مشاغل دامنه وسیعی دارند و از ساخت وسایل و ابزارآلات با دست گرفته تا شغل های اینترنتی را شامل می شود. در این مقاله با چندین شغل خانگی آشنا می شویم که هزینه اولیه و زمان اولیه کمی می خواهد پس با ملایرگشت همراه باشید.

 

معرفی برخی مشاغل خانگی

1- معلم خصوصی شوید:

به مدارس، آموزشگاه ها، مساجد و گروههای محله خودتان مراجعه نمایید و در رابطه با معلم خصوصی شدن با آنها در تماس باشید. رشته هایی که توانایی تدریس را دارید، بررسی و به دیگران اعلام نمایید. برای تدریس در خانه، محلی را آماده نمایید و دانش آموزان را به آنجا دعوت کنید. می توانید به منزل آنها بروید و یا در مکان دیگری قرار بگذارید.

 

2- صنایع دستی و صنعتگری:

اگر در زمینه صنایع دستی مانند جواهر سازی، دکوریجات، سفالگری، بافتنی و غیره هنری دارید، می توانید بعد از ساخت کاردستی های هنری، از آنها عکس گرفته و در سایت ها و یا شبکه های اجتماعی تبلیغ و مشتری خودتان را پیدا نمایید. این شغل یک تجارت کوچک است که اگر وقت کافی برای آن بگذارید و سعی نمایید آن را توسعه دهید می توانید به یک کار دائمی و درآمدزا، تبدیل نمایید.

 

3- ترجمه متون و سایت ها:

اگر علاقه مند به یادگیری زبان های خارجی هستید حتما سعی کنید تسلط کافی را کسب نمایید تا به عنوان شغل خانگی بتوانید از این آموخته، استفاده نمایید. با مراکز مختلف گفتگو نمایید و قرارداد کار را امضا نمایید و در خانه پشت سیستم کامپیوتر بشنید و ترجمه نمایید و آن را تحویل مشتری دهید.

 

4- وبلاگ نویسی و محتوا نویسی:

امروزه همه سایت ها برای حفظ رتبه و بیشتر دیده شدن نیاز به نویسنده سایت دارند. می توانید در یکی از سایت های ارائه دهنده وبلاگ، عضو شوید و تمرین نویسندگی کنید تا به پختگی لازم برسید. وبلاگ تان اگر بازدید خوبی داشته باشد، می توانید تبلیغات بگیرید و درآمدی کسب نمایید.

 

معرفی مشاغل خانگی

 

5- پاسخگویی تلفنی به مشتریان:

برخی از شرکت ها برای ارتباط بیشتر با مشتریانشان، نیاز به فردی دارند که پاسخگوی مشتریان باشد. برخی از شرکت ها نیز می خواهند از طریق تلفن، بازاریابی صورت گیرد. این شغل را می توانید از داخل سایت ها یا روزنامه ها، پیدا نمایید. تنها الزامات این کار، یک خط تلفن و یا ارتباط اینترنتی است.

 

در بالا مواردی از مشاغل خانگی را مورد بررسی قرار دادیم که البته دامنه این مشاغل بسیار زیاد است و اگر کمی خلاقیت و فکر داشته باشید، می توانید مشاغل خاص مورد علاقه خودتان را پیدا نمایید و براحتی کسب درآمد نمایید. پس از هم اکنون به شغل خانگی تان فکر نمایید و به دنبال تحقق آن باشید.