رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر از خدمات‌دهی موکب فاطمه الزهرا(س) ملایر به عنوان بزرگترین موکب غرب کشور به 350 هزار نفر خبر داد.
 

 

به گزارش خبرگزاری از ملایر حجت‌الاسلام حسین قبادی صبح امروز در حاشیه افتتاح موکب فاطمه الزهرا(س) در جمع خبرنگاران با اشاره به فرا رسیدن اربعین سید و سالار شهیدان از برپایی بزرگترین موکب غرب کشور در شهرستان ملایر به منظور خدمات‎دهی به زوار حرم مطهر امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل‎(ع) خبر داد.

وی افزود: این موکب بزرگترین موکب غرب کشور با عنوان موکب حضرت فاطمه الزهرا(س) در مساحت 30 هزار متر در بهشت هاجر ملایر برپا شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر بیان کرد: این موکب با همکاری اداره اوقاف، دستگاه‌ها و نهادهای خدماتی، هلال احمر، بهداشت و درمان و مشارکت‌های مردمی برپا شده است.

وی اسکان موقت، پذیرایی، اطعام زوار، غذای گرم و میان وعده، دارو و درمان، خدمات مکانیکی و... را از مهمترین خدمات این موکب به زوار حرم امام حسین(ع) برشمرد و تصریح کرد: طبق برنامه‎ریزی‌های انجام گرفته مبلغ 300 میلیون تومان هزینه در راستای خدمات‎دهی به زوار در این موکب هزینه می‌شود.

قبادی گفت: از این میزان هزینه 150 میلیون تومان از مشارکت‌ها و نذورات مردمی و مابقی نیز از کمک‌های اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر در راستای نیت واقف است.

وی با اشاره به مسیر ملایر به عنوان یکی از مسیرهای اصلی عبور زوار حرم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) تصریح کرد: طبق پیش‎بینی‌های صورت گرفته این موکب به حدود 350 هزار نفر از زوار در مسیر رفت و برگشت خدمات‎دهی خواهد داشت.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر یادآور شد: تعداد یکصد هزار نفر نیز از زوار حرم امام حسین(ع) از طریق این موکب اطعام می‌شوند.

وی به محل‌های اسکان زائرین در ملایر اشاره کرد و گفت: از دیگر خدمات این موکب تعیین چهار مکان و نقطه نزدیک به موکب شامل مسجد امام جعفر صادق(ع) خیابان اراک، امامزاده عبدالله ملایر، حسینیه سیدالشهدا(ع) در خیابان شهید رجایی و مدرسه سیف‎الدوله در خیابان دکتر اقبال  برای اسکان  موقت زائرین است.

قبادی با اشاره به اینکه در راستای نیت واقف تعداد یک هزار و 500 دست لباس گرم نیز از سوی اداره اوقاف و امور خیریه خریداری شده خریداری شده گفت: این تعداد البسه به زائرینی که مستعد کمک هستند از طریق این موکب به زوار اهدا می‌شود.

وی یادآور شد: در سال گذشته نیز مبلغ 100 میلیون تومان از محل اجرای نیت واقف البسه و کفش خریداری و بین زائرین نیازمند اربعین در مسیر مرز مهران توزیع شد.

رئیس اوقاف و امور خیریه ملایر در قسمت دیگری از سخنان خود به بازدید نماینده مردم ملایر از قسمت‌های مختلف اداره اوقاف ملایر اشاره کرد و گفت: در این دیدار رئیس اداره از طریق سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه کشور گزارش کاملی را از وضعیت موقوفات و بقاع شهرستان را به آقای کاظمی نماینده ملایر ارائه دادند.

وی خاطرنشان کرد: در این بازدید نماینده مردم ملایر خدمات سازمان اوقاف به ویژه شفاف‎سازی در امور اجرایی را در بین دستگاه‌های اجرایی بی‎بدیل دانسته و از خدمات رئیس اوقاف ملایر در راستای اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش و تعامل سازنده با سایر دستگاه‌های اجرایی تقدیر کرد.

 

منبع فارس