نمایشگاه «نقش آهوانی از عشق» شامل آثاری از بهمن آزموده و شاگردانش ۱۸ آبان در مؤسسه فرهنگی - هنری صبا گشایش می‌یابد.

 

به گزارش خبرنگار به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، نمایشگاهی از تندیس‌های چوبی بهمن آزموده و شاگردانش با عنوان «نقش آهوانی از عشق» در موسسه فرهنگی- هنری صبا برگزار می‌شود.

این نمایشگاه شامل ۲۱ اثر حجم و مجسمه از آزموده است که به همراه تعدادی از آثار شاگردانش در گالری‌های فرشچیان و لرزاده به نمایش گذاشته می‌شود.

آیین گشایش این نمایشگاه روز سه‌شنبه ۱۸ آبان، ساعت ۱۶ برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه، می‌توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۸، به نشانی خیابان ولی‌عصر (عج)، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره ۱۲۵مراجعه کنند. این نمایشگاه تا ۲۹ آبان میزبان دوست‌داران هنر است.

بهمن آزموده، هنرمند مجسمه‌ساز، ۲۱ تیرماه سال ۱۳۲۷ در شهرستان ملایر چشم به جهان گشود. داشتن پدری اهل ذوق، هنر و ادب، شاعر پیشه و خوشنویس و وجود طبیعت بکر و زنده و از همه مهم‌تر برخورداری از فرصت کافی برای جست‌وجو و اندیشه، چشم این هنرمند را برای دیدن طبیعت آماده و دست او را با چوب و خمیر و گل آشنا کرد و بدون آنکه از محضر استادی بهره‌ ببرد، آثارش را خلق کرد و برای نخستین بار در نگارخانه سعدآباد در سال ۱۳۷۴ به نمایش گذاشت.

تماشا و بررسی آثار موزه‌ای همچون مفرغ‌های لرستان و سفالینه‌های موزه ایران باستان طی روزهای متوالی، چندان تأثیری روی وی گذاشت که راه خود را پیدا کرد و دست به طراحی و ساخت غزال‌هایی با پاهایی کشیده و شاخ‌های نازک درهم پیچیده‌ای زد که در نوع خود منحصر به فرد است. این هنرمند با الهـام از مفـرغ‌های لرستان، غزلیات حافظ و مولانا و هنر مینیاتور موضوع غزال را با گرایش مدرن و گاه تحت تأثیر نقوش کهن توسط چوب به مجسمه در آورده ‌است.

بهمن آزموده مدرس دانشگاه الزهرا (س) و عضو انجمن مجسمه‌سازان است که تاکنون نمایشگاه‌های بسیاری از آثارش را در خارج و داخل کشور برگزار کرده ‌است.

 

منبع: ایسنا