رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر از اجرای بیش از 30 برنامه محوری همزمان با هفته کتاب در این شهرستان خبر داد.

 

سید مهدی آخشیک امروز در گفت‌وگو با خبرنگار در ملایر با اشاره به اینکه در حال حاضر 20 کتابخانه عمومی در سطح این شهرستان فعالیت دارد اظهار کرد: از این تعداد 12 باب کتابخانه روستایی و هشت کتابخانه نیز شهری است.

وی از وجود بیش از 180 هزار کتاب با عناوین مختلف در کتابخانه‌های عمومی شهرستان خبر داد و افزود: بیش از 7 هزار نفر عضو این کتابخانه‌ها هستند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر با اشاره به برنامه‌ها و اقدامات انجام شده از ابتدای سال جاری تاکنون گفت: بیشترین اولویت ما توجه به تجهیز کتابخانه‌ها و رفع مشکلات در بخش‌های مختلف بوده است.

وی برگزاری نشست‌های ملی کتاب‌خوان، برگزاری جشنواره و مسابقه کتاب‌خوانی رضوی، برگزاری جلسات و برنامه‌های مختلف با مسؤولان در راستای رفع مشکلات کتابخانه‌های عمومی و... را از اقدامات صورت گرفته این اداره در سال جاری دانست.

آخشیک با اشاره به آغاز هفته کتاب از (16 تا 24 آبان) و برگزاری برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی در ملایر گفت: در این زمینه بیش از 30 برنامه محوری توسط این اداره پیش‌بینی شده است.

وی از برگزاری نشست کتاب‌خوان با موضوع «داستان و رمان ایرانی و خارجی» با حضور مسؤولان و عموم مردم در هفته کتاب خبر داد و تصریح کرد: این نشست 19 آبان ماه سال جاری در سالن آمفی‌تئاتر مرکز آموزش هنر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر برگزار می‌شود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ملایر تهیه و تولید سه عنوان کتاب صوتی ویژه رده سنی کودک و نوجوان را از دیگر برنامه‌های هفته کتاب در ملایر برشمرد و افزود: برگزاری مسابقات فرهنگی، خلاصه‌نویسی، نقاشی و... از دیگر برنامه‌های این هفته در ملایر است.

وی دیدار پرسنل و کتابداران کتابخانه‌های عمومی با امام جمعه، بازدید و دلجویی از خانواده دو شهید با همکاری بنیاد شهید و غبارروبی از مزار شهدا با حضور اهالی کتابی را از دیگر برنامه‌های هفته کتاب در ملایر دانست.

آخشیک از نصب تبلیغات شهری و موج‌آفرینی هفته کتاب خبر داد و گفت: در این زمینه فراخوان جذب کتاب‌های اهدایی نیز در سطح شهرستان داده شده است.

وی از افتتاح پنج طرح کتابخانه‌ای در ملایر همزمان با هفته کتاب خبر داد و افزود: بخش کتاب‌های نفیس کتابخانه علامه مجلسی در این هفته افتتاح می‌شود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ملایر از افتتاح کتابخانه سیار ویژه شهر زنگنه خبر همزمان با هفته کتاب در ملایر خبر داد و تصریح کرد: ایستگاه مطالعه در بهزیستی ملایر نیز این هفته افتتاح خواهد شد.

وی افزود: همچنین در هفته کتاب بخش تدوین آثار مقاومت و بخش ملایرشناسی و نویسندگان بومی نیز در ملایر افتتاح می‌شود.

آخشیک از عضوگیری رایگان کتابخانه‌های عمومی شهرستان در هفته کتاب خبر داد و خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به کتابخانه‌های عمومی شهرستان به صورت رایگان در کتابخانه‌های عمومی عضو شوند.

 

منبع:فارس