کاهش مصرف باتری گوشی

حتما شما هم مانند بقیه دوست دارید بیشتر از گوشی برای مرور صفحات اینترنت و دیدن فیلم و کلیپ ها و یا حتی بازی های با گرافیک بالا، استفاده نمایید اما گاهی اوقات و اگر صفحه تلفن همراهتان بزرگ باشد در بیشتر مواقع با کم بودن میزان شارژ مواجه می شوید.

در این مطلب شما با چندین راهکار افزایش طول عمر باتری آشنا خواهید شد و می توانید از این به بعد با یک بار شارژ، از گوشیتان بیشتر استفاده نمایید.

 

افزایش طول عمر باتری تلفن همراه:

کاهش نور صفحه نمایشگر:

همانطور که اشاره شد صفحات گوشی های امروزه اکثرا بزرگ تعبیه شده اند و این یعنی مصرف بیشتر باتری پس تنها راهکار کاهش نور صفحه نمایشگر است و استفاده از تنظیمات هوشمند صفحه نمایشگر است.

 

تنظیم نمودن زمان خاموش شدن صفحه نمایشگر:

از دیگر تنظیمات در دسترس صفحه نمایشگر گوشی، تنظیم خاموش شدن صفحه نمایشگر بعد از اینکه شما با گوشی کاری ندارید. وقتی شما از گوشی استفاده نمی کنید و کلیدی را نیز فشار نمی دهید پس لزومی ندارد نمایشگر تا مدت زمان طولانی روشن باشد.

 

استفاده از تصاویر متحرک ممنوع:

استفاده از تصاویر متحرک و انیمیشنی، مصرف Cpu شما را بشدت بالا می برد و کار سخت و مداوم cpu یعنی مصرف بیشتر باتری گوشی، پس برای سلامت گوشی هم که شده سعی نمایید از تصاویر ساده تر استفاده نمایید.

 

قابل توجه گوشی داران نمایشگر AMOLED :

برای گوشی های با صفحه نمایشگر AMOLED بهتر است از پس زمینه مشکی استفاده نمایید که اینگونه مصرف باتری گوشی کمتر می شود.

 

خاموش کردن ابزارهای جانبی گوشی:

یکی از پر مصرف ترین های باتری گوشی همین وایرلس، بلوتوث، GPS و GPRS است و کافیست هنگامی که کارتان با هر یک از این ابزارها تمام شد آنها را غیرفعال نمایید.

 

ویبره، مصرف بالای باتری:

ویبره یک قابلیتی است که انرژی باتری را به مکانیکی تبدیل می کند و مصرف باتری را بشدت افزایش می دهد.

 

بستن نرم افزارهای غیرضروری:

همیشه مشاهده شده که در آن واحد چندین نرم افزار چه از قبل و حال، باز هستند و غیرضروری هستند. برخی اوقات بعضی نرم افزارها هنگامی که شما در حال انجام کار دیگری هستین، آن نرم افزار در حال جستجوی شبکه و یا اتصال می باشد که از چشم کاربر بدور است و این یعنی مصرف پنهان باتری گوشی.

 

کاهش مصرف باتری

 

نگهداری در دمای بالا= مصرف بیشتر باتری گوشی:

محل نگهداری گوشی هرچه گرم تر باشد باتری شما زودتر خالی می شود. مثلا نگهداری گوشی در جیب شلوار با نگهداری آن روی میز تفاوت دارد چون درون جیب شلوارتان به مراتب گرم تر است و مصرف باتری شما بیشتر می شود.

 

در انتهای این مطلب به نکات گزیده ای اشاره می شود از جمله: استفاده از رینگتون های ساده تر، بروزرسانی نرم افزارها و سیستم عامل گوشی، استفاده از برخی نرم افزارهای کنترل کننده هوشمند باتری مانند JuiceDefender و خاموش نمودن گوشی در مکان هایی که شبکه مشکل ارتباطی شدیدی دارد برای کمتر مصرف شدن باتری گوشیتان.

 

امیدوارم از این مقاله دیگر سایت ملایرگشت استفاده بهینه نموده باشید.