یک کارگردان تئاتر در همدان گفت: نمایش «سوپرایز» کاری از گروه سپید و سیاه ملایر در بخش خیابانی به بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان استان همدان راه یافت.

 

مهدی حبیبی ، با بیان اینکه برای تمرینات این نمایش 20 روز زمان صرف شده است، افزود: این نمایش معضلاتی که از طریق بازی‌های رایانه‌ای متوجه کودکان است را به خانواده‌ها نشان می‌دهد و گوشزد می‌کند.

وی هدف نمایش سوپرایز را آگاه ساختن خانواده‌ها نسبت به تأثیرات بعضی از تفریحات ناسالم با گوشی‌های اندرویدی اعلام کرد و ادامه داد: سعی شده در متن نمایش از بُعد روانشناسی به خصوصیات کودکان نگاه شود تا به درستی به خلقیات و علایق این قشر دست یابیم چرا که با انجام این کار، آسیب‌شناسی عادات کودکان سهل‌تر صورت می‎گیرد.

حبیبی با اشاره به اینکه نویسندگان و کارگردانان در حوزه تولید نمایش برای کودک و نوجوانان یا باید خود روانشناس باشند یا از مشاوران کمک بگیرند، تصریح کرد: برای تولید کار اثرگذار بر جامعه، باید برای متن از موضوعات روانشناسانه استفاده کرد.

این کارگردان تئاتر عنوان کرد: با خلق موقعیت‌های طنز به جذابیت این کار اضافه کرده‌ایم و امید است پس از اتمام جشنواره در ملایر اجرای عموم نیز داشته باشیم.

وی عنوان کرد: برای تئاتر خیاباتی بلیتی تهیه نمی‌شود بنابراین تنها درآمد ما از طریق هزینه‌ای است که جشنواره واریز می‌کند.

حبیبی با بیان اینکه هرجا صحبت از جشنواره بوده نام جشنواره بین‌المللی تئاتر استان همدان خوش درخشیده است، ابرازامیدواری کرد: امسال هم میزبان خوبی برای هنرمندان شهر و کشورهای دیگر باشیم.

 

منبع: ایسنا