رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر با اشاره به برگزاری بیش از 30 برنامه مفرح، عمومی و متنوع توسط هیئت ورزش‌های همگانی طی هفته اخیر، گفت: ورزش همگانی برای عموم تعریف شده و زیرشاخه‌های فراوانی دارد.

 

غلامحسن اکبری اظهار کرد: اولویت هیئت ورزش‌های همگانی ایجاد تنوع و شناسایی این ورزش‌ها و مشارکت بیشتر عموم جامعه است بنابراین برگزاری مسابقاتی مانند دال‌پلان، نشانه‌زنی، پیاده‌روی، ورزش صبگاهی، نرمش، پیلاتس، یوگا در فضای باز و جهش‌ها، پرش‌ها، دارت و طناب‌کشی برای بانوان خانه‌دار و اقشار جامعه از برنامه‌های بلندمدت این هیئت است.

وی تصریح کرد: با ورود علم ورزش به خانواده بزرگ هیئت ورزش‌های همگانی و استفاده از مربیان با تجربه، قطار ورزش عمومی به جلو هدایت می‌کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر گفت: هیئت سه‌گانه شهرستان نیز اقدام به برگزاری مسابقات سه‌گانه بانوان کرد که در پایان شیرین زیاد، مریم زارع و مهتاب جابری به ترتیب نفرات اول تا سوم شدند.

اکبری با بیان اینکه این رشته درحال حاضر در ملایر با استقبال خوبی از سوی بانوان روبرو شده است، عنوان کرد: روزهای فرد هفته استادیوم تختی پذیرای بانوان علاقه‌مند به این ورزش است.

وی از خلاقیت شرکت‌کنندگان، همکاری خوب با هیئت در این رشته و برنامه‌ریزهای جدیدی برای ادامه فعالیت این رشته در سطح شهرستان خبر داد.

اکبری به رقابت 30 دختر شناگر ملایری در یک تورنومنت اشاره کرد و یادآور شد: شناگران ملایری در رده‌های سنی بین 8 تا 20 سال و در 4 ماده به رقابت با هم پرداختند و در نهایت این تورنومنت با معرفی نفرات برتر هر رده به‌کار خود پایان داد.

رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر با بیان اینکه شنا ورزشی مادر و سفارش شده از سوی پیامبر اسلام(ص) و ائمه(ع) است، خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل نیروی انسانی و استخرهای متعدد شهرستان در رسیدن به اوج آمادگی برای حضور در برنامه‌های استانی و حتی کشوری امیدهای خوبی به وجود آمده است.

اکبری گفت: مربیان حال حاضر شهرستان هم از نظر علمی و هم از نظر تجربی در جایگاه خوبی هستند و حتماً در برنامه‌ریزی این اداره شکل و رویه جدیدی برای این ورزش تدارک دیده خواهد شد تا بتوان از تمام ظرفیت‌ها این رشته به نفع ورزشکاران و جامه ورزشی شنای استان استفاده کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری یک دوره مسابقات آزاد فوتبال دستی با هدف شناسایی این رشته بین جوانان، گفت: این مسابقات در سالن فوتبال دستی اداره ورزش ملایر بین 100 نفر از علاقه‌مندان این رشته برگزار شد.

 

 

 

 

 

منبع: ایسنا