بیشتر از 10 فیلم که برخی از آن ها اثر کارگردانان معروفی همچون عباس کیارستمی می باشد در ملایر ساخته شده است.

از جمله فیلم معروف مسافر.

مسافر/عباس کیارستمی/1353

جاده های سرد: مسعود جعفري جوزاني /1364

تجربه /سيروس حسن‌پور/1382

تصميم كبري /سيروس حسن‌پور/1385

سنگ اول/ابراهیم فروزش/1388

تله فیلم راه/كاوه سجادي/1388

علفزار/محمد علی طالبی/1389

سیب و سلما/ حبیب‌الله بهمنی /1389

آواز باران/ مصطفي پورحامدي /1390

«پرواز تا ستاره» / رضا اكبري‌راد/تهيه‌كننده كامران پاك‌منش /1390

 

فیلم مسافر/عباس کیارستمی/1353
محل فیلمبرداری : ملایر


خلاصه فیلم: قاسم جولائي (حسن دارابي)، دانش آموزي حدوداً ده ساله، شيفته ي فوتبال است. او به رغم اعتراض هاي مادرش پيوسته به بازي فوتبال در كوچه مي پردازد، دير به كلاس درس مي رسد، مدام درباره ي فوتبال صحبت ميكند و به قدري شيفته اين بازي است كه تصميم مي گيرد براي ديدن مسابقه اي به تهران برود. براي عملي كردن منظورش به سي تومان پول سفر احتياج دارد و براي تأمين این مبلغ، اندوخته ي ناچيز مادرش را مي دزدد، بچه هاي خردسال دبستاني را فريب مي دهد و در اِزاي پنج ريال با يك دوربين قراضه، عكس هاي قلابي از آنها مي گيرد و سرانجام توپ و دروازه هاي تيم محله شان را مي فروشد و شبانه به تهران رفته خود را به ورزشگاه امجديّه مي رساند. سه ساعت به وقت مسابقه باقي مانده و او كه تمام شب را در اتوبوس بيدار بوده و خسته است، در سايه درختي به خواب مي رود و در کابوسی که به سراغش آمده می بیند که در مدرسه او را به جرم تقلب تنبيه مي كنند و دانش آموزاني كه او را دنبال كرده و گرفته اند با هو و جنجال به تماشاي صحنه ي فلك شدنش مي ايستند. سرانجام قاسم آشفته از خواب بيدار مي شود و مسابقه را پايان يافته و ورزشگاه را خالي از تماشاچي مي یابد.
بازیگران:مسعود زندبگله / حسن دارابي /مصطفي طاري/مسعود چوبین و…/حسن عرب/آتش جامه/آتش جامه/گودرزي/ كيانيان


فیلم جاده های سرد: مسعود جعفري جوزاني /1364


خلاصه فیلم: در فصل زمستان جواني به نام اسماعيل ناچار مي شود براي تهيه ي داروي پدر بيمارش به شهر برود. معلم روستا و جواني به نام رحمان نيز با او همراه مي شوند. در بين راه، معلم كه يكي از پاهايش را سال ها قبل در حمله گرگ ها به او از دست داده است از اسماعيل و رحمان جدا مي شود و در بازگشت به روستا مورد هجوم گرگ ها قرار مي گيرد و به گودالي پناه مي برد. اسماعيل و رحمان پس از تهيه ي دارو راه رفته را باز مي گردند و به گروهي از اهالي روستا كه براي نجات دادن معلم آمده اند مي پيوندند و او را كه در مقابله با گرگ ها زخمي شده است نجات مي دهند .
بازیگران:علي نصيريان /حميد جبلي /مجيد نصيري /اسماعيل محمدي /فرزانه نشاط خواه /مهوش برگي / معصومه تقي پور و


فیلم تجربه /سيروس حسن‌پور/1382


خلاصه داستان فیلم:اين مجموعه که مضموني کودکانه دارد ، در 13قسمتِ 40دقيقه اي به سفارش شبکه دو سیما ساخته شد. «تجربه» قصه رسول ، نوجوان 12ساله اي را روايت مي کند که به دليل فوت پدر و مشکلات اقتصادي خانواده تصميم به ترک تحصيل مي گيرد. او براي پيداکردن شغلي مناسب ، کارهاي مختلفي را تجربه مي کند و در نهايت به اين نتيجه مي رسد که لازم است در حينِ کار، ادامه تحصيل نيز بدهد.
بازيگران:وحيد چگيني، غلامرضا خورشيدي، يدالله هدايتي، اكرم نجفي، منوچهر غفوري، حسين لازمي، مسعود چوبين، منوچهر صفاري، قاسم گودرزي، سيدعبدالله موسوي، محمد حسن، فرح دلشادي


فیلم تصميم كبري /سيروس حسن‌پور/1385
محل فیلمبرداری ملایر


خلاصه داستان فیلم: اين فيلم كه بر اساس يكي از داستان‌هاي كتاب درسي نوشته شده، داستان دختري 10 ساله به نام كبري است كه در شرايطی خاص مجبور مي‌شود تصميم بزرگي در زندگي‌اش بگيرد.
عوامل فیلم : فيلمبردار:پرويز ملك زاده،صدابردار:محمد مختاري،صداگذاري و ميكس:رضا نريمي زاده،موسيقي:سعيد انصاري، مدير توليد:جواد رجب زاده، صحنه و لباس:اصغر نجات ايماني
بازيگران:زينب سهرابي،غلامرضا خورشيدي،فاطمه باباي،مسعود چوبین و..

این فیلم سال87 در جشنواره فيلم‌هاي تلويزيوني سئول، جايزه بهترين فيلم را دریافت کرد.


فیلم سنگ اول/ابراهیم فروزش/1388


خلاصه داستان: فیلم سنگ اول بر اساس داستانی از “هوشنگ مرادی کرمانی” است و ماجرای “حسنعلی”، باغداری روستایی را به تصویر می کشد که می خواهد برای خودش سنگ قبر تهیه کند اما در مسیر راه با حوادثی روبرو میشود که ماجرای فیلم را شکل می دهد.
از جمله عوامل فیلم : فریدون شیردل(مدیر فیلمبرداری)، محمود محمد طائمه(مدیر تولید )
بازیگران:اندیشه فولادوند، محسن تنابنده ،مسعود چوبین و گروهی از بازیگران محلی روستاهای طائمه و علمدار


تله فیلم راه/كاوه سجادي/1388


خلاصه داستان فیلم:این فیلم داستان زن و شوهری است که برای ادای نذر خود راهی امام زاده ای در نقطه ای کوهستانی شده و در مسیر،با مسایل و مشکلات زیادی روبرو می شوند.این فیلم به گویش ملایری و در روستاهای طائمه، علمداروضرب علی فیلمبرداری شده است.
بازیگران:بهناز جعفری/بابك حميديان/مسعود چوبین و….


فیلم علفزار/محمد علی طالبی/1389


خلاصه داستان فیلم :علي، نوجوان 12 ساله تصميم دارد به علت ناراحتي جسماني پدرش گله گوسفندان را از قشلاق به ييلاق ببرد. ابتدا پدر مخالفت مي‌كند اما در نهايت ناچار به موافقت مي‌شود. در اين مسير صادق، نوجوان 16 ساله و كربلايي علي، پيرمرد 70 ساله او را همراهي مي‌كنند و در طول مسير با مشكلات و خطرات زيادي مواجه مي‌شوند. در نهايت علي و همراهانش با فايق آمدن بر مشكلات و سختي‌ها گله گوسفندان را به سلامت به مقصد مي‌رسانند و سرانجام همگان به علي بمانند فردي پخته و باتجربه مي‌نگرند.
بازيگران:گوهر خيرانديش/ نورالدين اعلمي/مسعود چوبین/ شعله محمدي/سپهر گودرزي/ سيد عبدالله موسوي/ فرشاد سعدي
بازيگران خردسال:ابوالفضل حيدري جوزاني، يوسف رضا حيدري جوزاني، فاطمه ولي محمد و فاطمه مجيدي ساخته مي‌شود.


فیلم سیب و سلما/ حبیب‌الله بهمنی /1389


خلاصه داستان فیلم:سیب و سلما» داستان طلبه جوانی است که سیبی را می‌خورد و بعد، به‌دنبال صاحب اصلی سیب و طلب رضایت از او می‌رود
بازیگران:هادی دیباجی، سوگل قلاتیان، جعفر دهقان، اسماعیل خلج، بهروز بقایی، داود فتحعلی بیگی، محمدعلی سلیمان‌تاش، زویا امامی، صادق بهاری، مسعود چوبین، سهیلا چوبین، آرمان ضیایی مهر، آروز ابی‌زاده، اقبال آذر، فاطمه سلطانی.


فیلم آواز باران/ مصطفي پورحامدي /1390
محل فیلمبرداری:ملایر (روستاهای علمدار)


خلاصه داستان فیلم:داستان فیلم به اوايل سال 57-56 برمي گردد. فيلم، قصه یک روستا را روايت مي کند که دچار خشکسالي شده و مردمش در تزلزل و وحشت به سر میبرند و از اين رو به خرافات روي مي آورند.
اين تله فيلم بعد از يک مجموعه تلويزيوني و چند تله فيلم، اثري متفاوت از پورحامدي محسوب می شود.
بازیگران:آفرين عبيسي، ميرحسين معلومي، غلامرضا عارف نژاد، مسعود چوبين و امين ايماني به همراه بازيگر نوجوان پوريا ايماني و تعدادي از هنرمندان بومي ملاير و همدان از بازيگران اصلي اين تله فيلم هستند.

 


«فیلم پرواز تا ستاره» / رضا اكبري‌راد/تهيه‌كننده كامران پاك‌منش /1390


خلاصه داستان فیلم :اين فيلم در ژانر كودك و نوجوان توليد شده است .داستان اين فيلم مناسبتي بوده و قصه پسري را روايت مي‌كند که به قصد زيارت مرقد امام رضا (ع)از خانه خارج شده و به دنبال كبوترهاي به پرواز درآمده‌اش در یک روستا درگير اتفاقاتي مي‌شود كه روايت دلنشيني را به تصوير مي‌كشد.
بازیگران:مسعود چوبين، غلامرضا خورشيدي، حميد سلطاني، مراد طاهرنيا، اصغر هندي، رضا افشار، مرتضي تحصيلي، افشين چگيني، شاهرخ رهبر، فرحناز فزونخواه، سامان اعتباري و همچنين الدوز عزيزي، عاطفه هادي و (بازيگران خردسال) سينا تبادار، عليرضا محمديان، اميرمحمد رسولي بازي داشته‌اند.