خانه منصوری واقع در ملایر توسط عبداالصمد منصوری ساخته شده و طبقه زیرین این بنا تماما با طاق های ضربی و خشتی بنا گردیده است.

 

خانه قدیمی منصوری در بلوار سیف الدوله شهر ملایر در استان همدان قرار دارد.این خانه متعلق به مرحوم عبدالصمد منصوری است و حدودا دارای ۲۸۵۰ متر مربع مساحت می باشد.زیر بنای ساختمان ۴۷۰ متر و حیاط آن ۲۳۸۰ متر است. این بنا در ۲ طبقه بنا گردیده و طبقه زیرین تمامأ با طاق‌های ضربی و خشتی ساخته شده‌است.

خانه قدیمی منصوری در بلوار سیف الدوله شهر ملایر در استان همدان قرار دارد


راهنمای سفر به ملایر 

ملایر شهری در غرب ایران ، در جنوب شرقی استان همدان است. از لحاظ اقلیمی و آب و هوایی به دلیل قرارگیری بین رشته کوه های زاگرس ، آب و هوای معتدل کوهستانی دارد. 
ملایر دارای دیدنی های تاریخی و طبیعی است که هر ماجراجویی و گردشگری جذب آن میشود .

اواخر تابستان که فصل برداشت انگور و شیره پزان است بیشتر مسافران به شهر ملایر سفر می کنند.


هتل های ملایر

تا چند سال پیش نمیشد هتل های مناسبی در شهر ملایر پیدا کرد اما خوشبخانه هتل های مناسبی راه اندازی شده و  اگر دوست یا آشنایی در ملایر ندارید اصلا نگران نباشید چند هتل اقامتی خوب دارد البته نباید توقع هتل هایی لوکس را داشته باشید .
هتل هایی مثل مهمانپذیر کارون واقع در خیابان اراک، هتل بزرگ کریمخان زند با دوستاره که در ضلغ غربی دریاچه کوثر قرار گرفته و هتل سوئیت باران (شهرک ولیعصر، میدان قائم، روبروی دادگستری
) ، از هتل های این شهر هستند .


رستوران های ملایر

رستوران های دارای غذای محلی در شهر ملایر زیاد نیست با توجه به اینکه انواع آش مثل آش ترخينه، آش ورکواز، آش جو و گندم، آش بادمجان، آش ترش، آش رشته، آش دوغ و غذاهای دیگه مثل کوفته، آبگوشت کشک، پلته پلو و انواع دلمه از جمله غذاهای محلی ملایر هستند که از امتحان کردن آنها پشیمان نمی شوید.
ولی می توان از بهترین رستوران های ملایر که غذاهای خوب و با کیفیتی سرو می کنند به رستوران مجلل(بلوار پارک، بعد از تقاطع دکتر اقبال )، رستوران الماس، رستوران قصر طلایی، رستوران خانه معلم و رستوران سنتی کوهپایه اشاره کرد.
اگه هوس فست فودی هم کردید به فست فود هارپک، فست فود مادر خوب، پیتزا شب یا سوخاری کی اف سی ملایر مراجعه کنید.


در سفر به ملایر کجاها برم؟
از جاذبه های طبیعی معروف و شناخته شده ملایر می توان به تالاب آق گل که از زیستگاه های مهم پرندگان وحشی و کوچ کننده مانند فلامینگو، قو، غاز خاکستری،اردک سرسبز، پلیکان و لک لکِ، پارک جنگلی سیفیه یا همون باغ سیف الدوله که اولین پارک ایرانِ، دریاچه کوثر که یه دریاچه مصنوعی باحال تو شهرِ، منطقه حفاظت شده لشگردر و بام ملایر که یه فضای مناسب برای اقامت خانواده ها و گردشگران داخلی و خارجی هستش اشاره کرد.
از جاذبه های تاریخی شهر هم می توان به قدیمی‌ترین نیایشگاه آریایی‌ها که به اسم ارگ نوشیجان معروف است ، یخچال میرفتاح که از آثار زیبا و دیدنیه دوره قاجاریه است، برج خانقلی که از خشت و گل ساخته شده و با حدود 700 سال قدمت ، مقبره سیف الدوله، خانه لطفعلیان یا همون موزه ملایر نام برد.