• داویجان

  ۱۳۹۵/۱۰/۱۹     ۱۰:۵۱:۵۷
  داویجان

  روستای داویجان از توابع شهر ملایر با فاصله 7 کیلومتر از مرکز شهر ملایر می باشد.در این روستا عمدتا کشاورزی منبع درامد است وروستای داویجان در دهستان موزاران قرار دارد

 • روستای علوی

  ۱۳۹۵/۰۸/۰۵     ۰۹:۰۵:۴۶
  روستای علوی

  این روستا از توابع بخش مرکزی شهرستان ملایر است و تقریبا” حدود 35 کیلومتر با شهرستان ملایر فاصله دارد ​

 • روستای جوراب

  ۱۳۹۵/۰۸/۰۴     ۱۵:۱۳:۰۶
  روستای جوراب

  این روستا یکی از روستای های قدیمی ملایر می باشد که در آن دژ تاریخی نیز به همین نام وجود دارد .

   

 • روستای حسین آباد شاملو

  ۱۳۹۵/۰۸/۰۴     ۱۵:۱۲:۱۰
  روستای حسین آباد شاملو

  این روستا از توابع شهرستان ملایر بخش جوکار می باشد و در 20کیلومتری ملایر قرار دارد و با جوکار حدود 5 کیلومتر فاصله دارد آب برق گاز تلفن از نعمتهای روستای حسن آباد شاملو است 

 • روستای اسلام آباد ملایر

  ۱۳۹۵/۰۸/۰۴     ۱۵:۰۶:۳۰
  روستای اسلام آباد ملایر

  این روستا از توابع شهرستان ملایر که در بخش مرکزی این شهرستان واقع شده است از ویژگی های روستای اسلام آباد زمین های کشاورزی فراوان است 

 • روستای جوزان

  ۱۳۹۵/۰۸/۰۴     ۰۹:۴۴:۴۳
  روستای جوزان

  روستای جوزان روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان ملایر در استان همدان ایران است که تقریبا” 20 تا 25 کیلومتر از شهرستان ملایر فاصله دارد در این روستا حدود 3000 نفر در قالب 800 خانوار زندگی می کنند منابع در آمدی اهالی روستا شامل کشاورزی وباغداری خصوصا” باغهای انگور است

   

 • روستای علوی ملایر

  ۱۳۹۵/۰۸/۰۴     ۰۹:۲۸:۰۱
  روستای علوی ملایر

  این روستا از توابع بخش مرکزی شهرستان ملایر است و تقریبا” حدود 35 کیلومتر با شهرستان ملایر فاصله دارد در این روستا حدود 2700 نفر در قالب 746 خانوار زندگی می کنند

 • روستای افسریه

  ۱۳۹۵/۰۸/۰۲     ۲۰:۱۶:۰۱
  روستای افسریه
 • علی آباد دمق

  ۱۳۹۵/۰۴/۱۹     ۱۰:۲۹:۲۰
  علی آباد دمق

  روستای علی آباد دمق یکی از روستا های بخش جوکار از توابع شهرستان ملایر است ،محصول عمده آن گردو میباشد.همچنین این روستا داری یک کتابخانه و اکثر خدمات عمومی و رفاهی است.

 • روستای پیروز (پری)

  ۱۳۹۴/۹/۱۷     ۲۱:۰۷
  روستای پیروز (پری)

  روستای پری و قلعه پری در 27 کیلومتری جنوب شرق ملایر واقع است.قلعه پری محل تولد کریم خان زند انگاشته میشود.این قلعه برای نخستین بار در سال ۱۳۴۹ توسط مهندس حکیمی مورد کاوش قرار گرفت و این کاوش منجر به کشف  قبور مربوط به هزاره اول میلادی گردید.

 • لیست روستاهای ملایر

  ۱۳۹۴/۱۱/۸     ۲۲:۵۶
  لیست روستاهای ملایر

  ملایر دارای دویست و بیست روستا است، که  می‌توان این روستاها را ذکر کرد:

   

 • روستای اردکلو

  ۱۳۹۴/۱۰/۴     ۱۹:۳۵
  روستای اردکلو

  اردکلو روستایی است که در جنوب ملایر واقع شده است و از غرب با روستای حاجی خدر، جنوب غربی با روستای پیرسواران ، جنوب با روستای دره چنار ، جنوب شرقی با روستای ملیان ، شرق با روستای پیهان ، شمال شرقی با روستای علمدار پایین و از شمال با روستای علمدار بالا همجوار است.نام این روستا بنا بر روایتی  به متون باستانی بازمی گردد.

 • روستای مانیزان

  ۱۳۹۴/۱۰/۳     ۱۸:۱۴
  روستای مانیزان

  موقعيت جغرافیایی:
  روستاي مانيزان از توابع بخش مرکزي شهرستان ملاير، با مختصات جغرافيايي 49 درجه طول شرقي و 34 درجه و 15 دقيقه عرض شمالي، در 23 کيلومتري جنوب شرقي این شهر واقع شده است. اين روستا از شمال به کوه تپه سياه، از شمال شرقي به کوه سفيد و از شرق و جنوب شرقي به کوه قراول خانه محدود مي‏شود. ارتفاع مانيزان از سطح دريا در حدود 1950 متر است و آب و هواي معتدل و نيمه خشک دارد. رودخانة مانيزان از جنوب روستا مي‏گذرد.مردم آن به کشاورزی و دامداری اشتغال دارند.همه ساله مراسمی به نام مراسم انگور چینی در آن جا برگزار میشود.

 • روستای انوج

  ۱۳۹۴/۱۰/۲۹     ۱۹:۳۵
  روستای انوج

  روستای انوج ازروستاهای ملایر،بخش سامن و در مرز بین استان لرستان و همدان و بین شهرهای نهاوند،بروجرد و ملایر(40کیلومتری ملایر) قرارگرفته.و در مرکزیت دهستان سفیدکوه(باجمعیتی بالغ بر 5000نفر) قرارگرفته است.از نظر آثار باستانی این روستا دارای یک تپه باستانی حدودا. 8000 ساله و چند برج تاریخی و همچنین یک شهر زیر زمینی است که چندان مورد کاوش قرار نگرفته است.

 • معرفی شهر سامن

  ۱۳۹۴/۱۰/۲۹     ۱۸:۴۱
  معرفی شهر سامن

  وجه تسمیه سامن:


  سامن از لحاظ لغوی از کلمه سامین که بر گرفته از امامزادگان سام وهام که مدفون در شهر سامن می باشند و دربرخی از فرهنگ لغات نیزمعروف به هشتمین منزلگاه است که با گذشت زمان به سامن تبدیل شده است.شهر سامن از توابع ملایر و دارای مردمی اکثرا تحصیل کرده و با قدمت تاریخی میباشد و مشهورترین سوغات این شهر خیار شور است که شهرت جهانی دارد.

 • روستای قلعه بابا خان

  ۱۳۹۴/۱۰/۲۴     ۰۲:۳۵
  روستای قلعه بابا خان

  قلعه باباخان (قلاباخون):

  روستای قلعه باباخان در سمت جنوب شرقی ملایر و در فاصله حدود بیست و پنج کیلومتری شهر ملایر قرار دارد،روستاهای مسیر، جهت رسیدن به "قلاباخون" عبارتند از:گوراب-ازناوله-جوزان-توسک-مانیزان(خیرآباد)و در نهایت قلعه باباخان(قلاباخون).قلعه باباخان در بین دره ای سر سبز به نام دره جوزان قرار گرفته که از اواخر فروردین تا قبل از برگ ریزان سرتاسر منطقه چون یاقوتی سبز می درخشد،این روستا دارای امکانات رفاهی بوده و یکی از عمده ترین محصولات آن انگور میباشد. از نظر تحصیلات، مردم این روستا زبان زد خاص و عام هستند. از اهالی این روستا میتوان به آقای حاج غلام عباس جعفری اشاره کرد که در صنعت فولاد کشور زبان زد بوده و دارای سه شهرک صنعتی فولاد می باشد و میتوان وی را یکی از ستونهای فولاد ایران نامید.

 • قلعه باباخان = قِلاباخُون

  ۱۳۹۴/۱۰/۱۲     ۱۰:۴۹
  قلعه باباخان = قِلاباخُون

  روستاي قلعه باباخان در سمت جنوب شرقی ملاير و در فاصله حدود بیست و پنج كيلومتري آن قرار دارد،کشمش آن از معروفیت جهانی برخوردار است . قلعه باباخان در بين درّه اي سر سبز به نام دره جوزان قرار گرفته كه این منطقه از اواخر فروردين تا قبل از برگ ريزان چون ياقوتي سبز ميدرخشد.